مرکز پژوهشی آپا خلیج فارس آگاهی رسانی | پشتیبانی | امداد CSIRT

مرکز پژوهشی آپا خلیج فارس

CSIRT


کسب مقام سوم تیم آپای دانشگاه خلیج فارس به نام Pgucert در ششمین دوره مسابقات ملی فتح پرچم یا CTF

Card image cap

تیم آپای دانشگاه خلیج فارس به نام Pgucertدر ششمین دوره مسابقات ملی فتح پرچم یا CTF که در تاریخ 19 بهمن 1397 که در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، در بین 42 مرکز آپا در کشور با اختلاف دو امتیاز به مقام سوم رسید.

  غلامرضا احمدی رییس مرکز آپا دانشگاه خلیج فارس در این باره گفت:  این مسابقات با حضور 118 تیم  از ساعت 10 صبح شروع و ساعت 18 عصر پایان یافت. اعضای این تیم را کارشناسان مرکز آپا و دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر بوشهر و جم تشکیل می دادند. نتایج مسابقه بر روی وب سایت مسابقه به آدرس https://ctf.nsec.ir/scoreboardدرج شده است. از برگزیدگان این مسابقه در اختتامیه ششمین جشنواره ملی افتا در اسفندماه ۹۷ تقدیر خواهد شد. لازم به ذکر است مرکز آپای دانشگاه خلیج فارس شهریور 95 افتتاح و از همان موقع مشغول خدمات رسانی در زمینه آگاهی رسانی، امداد و پشتیبانی امنیتی در استان می باشد. 
رییس مرکز آپا افزود:  مسابقات «فتح پرچم» یا Capture The Flag یکی از مسابقاتی است که بین هکرها رواج دارد و برای ارزیابی سطح مهارت آن‌ها استفاده می‌شود. در این مسابقات یک سری اهداف برای تیم‌های شرکت کننده تعریف می‌شود و تیم‌ها باید در زمان مشخص‌ شده به آن‌‌ها برسند. این گونه از مسابقات از محبوبیت زیادی برخوردار هست و حتی در داخل ایران هم مورد استقبال قرار گرفته است.
ایشان ادامه : پرچم در واقع به هدفی که مشخص می‌شود، می گویند مثلا ممکن است که پرچم، «رشته‌ای کارکتری» در دایرکتوری ریشه باشد. مسابقات CTF مثل حل و ساخت پازل است. پازلی که کامل شدن آن نیاز به دانش اعضای شرکت کننده دارد.
برای هکرها بهترین روش رقابت همین است. چون ممکن است برای پیدا کردن یک رشته از کارکترها نیاز به انجام انواع حملات تحت وب و سرریز بافر و اکسپولییت های مختلف داشته باشند.

دانلود فایل <% $index+1 %>

Card image cap

تهیه کننده : کارشناس مرکز آپا

تاریخ انتشار 2019-01-07 22:54:56

مرکز پژوهشی آپا
اطلاعات تماس :

آدرس : بوشهر ، خیابان شهید ماهینی ، دانشگاه خلیج فارس ، مرکز پژوهشی آپا


شماره تماس :
077-31222274 | 077-31222324


ایمیل : cert@pgu.ac.ir