مرکز پژوهشی آپا خلیج فارس آگاهی رسانی | پشتیبانی | امداد CSIRT

مرکز پژوهشی آپا خلیج فارس

CSIRT


باگ امنیتی فایرفاکس | هشدار آپدیت فایر فاکس

Card image cap

اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنید و آن را به تازگی آپدیت نکرده اید، به سرعت این مرورگر را آپدیت نمایید. در صورتی که مرورگر فایرفاکس خود را آپدیت نکنید، باید بدانید که احتمال دارد باگ امنیتی آن موجب شود تا سیستم شما مورد حمله هکرها قرار گیرد. هکرها می توانند به راحتی وارد سیستم شما شوند و علاوه بر دسترسی به اطلاعات شخصی شما، ویروس هایی را نیز وارد سیستم نمایند.

پیش از این موزیلا اعلام کرده بود که از پاییز امسال این مرورگر نسخه ی پولی خود را ارائه خواهد داد و قابلیت های تازه ای، اضافه بر قابلیت های قبلی بر آن افزوده شده اند. به ویژه فاکتورهای امنیتی خاصی برای موزیلا فایرفاکس پولی در نظر گفته شده که می تواند مورد توجه کاربران باشد. از جمله آن ها می توان به قابلیت های آن وی پی ان داخلی و فضای ابری امن اشاره کرد.

باگ امنیتی فایرفاکس

در ساعات گذشته موزیلا جهت رفع باگ خطرناک امنیتی، اقدام به ارائه آپدیت فایرفاکس ۶۷.۰.۳ نمود و در نتیجه ی آن فایرفاکس ESR 60.7.1 حاصل شد. با استفاده از فایرفاکس آپدیت شده خطر حمله ی هکرها بسیار کاهش می یابد، ولی در غیر این صورت خطراتی سیستم شما را تهدید می نماید.

تیم موزیلا اعلام کرده است که هکرها از این حفره امنیتی جهت تحت کنترل درآوردن سیستم های آسیب پذیر استفاده می نمایند و وارد سیستم فرد شده و اطلاعات شخصی را برداشت می نمایند. آژانس امنیتی سایبری ایالات متحده آمریکا نیز با توجه به خطر حمله هکرها در موزیلا، به تمامی کاربران اعلام کرده است که فایرفاکس خود را آپدیت نمایند. بنابراین اکیدا توصیه می شود که اگر از فایرفاکس به طور مداوم استفاده می کنید، حتما وارد سایت اصلی موزیلا شوید و برای دریافت آپدیت جدید اقدام نمایید.

شخصی به اسم ساموئل گروس که عضو تیم پروژه ZERO گوگل می باشد، اعلام کرده است، زمانی که شما قصد دستکاری آبجکت های جاوا اسکریپت را داشته باشید، این باگ امنیتی خود را نشان می دهد. در صورتی که از نسخه قدیمی فایرفاکس استفاده می کنید، هکرها به راحتی می توانند کدهای مخربی را در سایت های مختلف قرار دهند. حال اگر شما به این سایت ها سر بزنید تمامی کدها را وارد سیستم شما می شوند.

برای در امان ماندن از تمامی این مسائل مخرب آخرین نسخه فایرفاکس را برای ویندوز، مک و لینوکس را به سرعت از سایت اصلی موزیلا دانلود نمایید.

دانلود فایل <% $index+1 %>

Card image cap

تهیه کننده : کارشناس آپا

تاریخ انتشار 2019-06-23 00:00:00

مرکز پژوهشی آپا
اطلاعات تماس :

آدرس : بوشهر ، خیابان شهید ماهینی ، دانشگاه خلیج فارس ، مرکز پژوهشی آپا


شماره تماس :
077-31222274 | 077-31222324


ایمیل : cert@pgu.ac.ir